Vytauto Didžiojo universitetas
Programos aprašymas
Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Parengti plačios erudicijos ir aukštos kvalifikacijos žemėtvarkos specialistus, gebančius tvariai spręsti daugialypes aplinkos inžinerijos, kraštotvarkos bei žemės administravimo teorines ir praktines problemas, tobulėjančius savo profesinėje veikloje, turinčius kritinio, sisteminio ir kūrybiško mąstymo bei tiriamojo (mokslinio) darbo patirties profesionaliam nekilnojamojo turto administravimo, planavimo ir kt. darbui ar kuriant inovatyvius ir moksliškai pagrįstus nekilnojamojo turto technologinius ir valdymo sprendimus.
Studijų rezultatai:
Žinios ir gebėjimai:
1. Suprasti aplinkos inžinerijos principus ir gebėti juos taikyti naujiems inžineriniams uždaviniams spręsti, kurie betarpiškai susiję su kraštotvarkos, žemės administravimo bei nekilnojamojo turto formavimo klausimais.
2. Nuotoliniais, kontaktiniais, matematiniais statistiniais ir kitais metodais gebėti atlikti inžinerinę analizę, ir kritiškai vertinti naujausius pasiekimus aplinkos inžinerijos srityje, spręsti įvairias aplinkos inžinerijos problemas. Turėti žinių ir įgūdžių, reikalingų projektavimo darbams aplinkos inžinerijoje, matavimų inžinerijoje ir kraštotvarkoje atlikti.
Fundamentiniai ir taikomieji tyrimai:
3. Gebėti identifikuoti, surasti, įvertinti inžineriniam darbui, kraštotvarkai bei žemės administravimui reikalingus duomenis naudojant duomenų bazes ir kitus informacijos šaltinius.
4. Gebėti planuoti ir atlikti aplinkos inžinerijos srities analitinius, modeliavimo ir eksperimentinius tyrimus, kritiškai įvertinti jų duomenis ir pateikti išvadas.
5. Gebėti ištirti naujų aplinkos inžinerijos, kraštotvarkos ir žemės administravimo problemų sprendimo metodų ir būdų pritaikomumą darniam žemės naudojimui, teorijų planavimui bei efektyviam žemės administravimui vykdyti.
Inžinerinių uždavinių sprendimas:
6. Gebėti sujungti į visumą skirtingų studijų krypčių žinias sprendžiant daugialypes aplinkos inžinerijos, kraštotvarkos ir žemės administravimo problemas, naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis, tausojančiomis žemės ir kitus gamtos išteklius.
7. Išsamiai suprasti ir gebėti taikyti metodus ir metodikas, laikantis etinių, aplinkosauginių, komercinių inžinerinės veiklos reikalavimų.
Asmeniniai ir socialiniai gebėjimai:
8. Gebėti veiksmingai dirbti, sprendžiant aplinkos inžinerijos klausimus, savarankiškai ir komandoje, gebėti būti komandos, kurią gali sudaryti įvairių studijų krypčių ir lygių atstovai, lyderiu.
9. Mokėti bendrauti, derinant ir sprendžiant žemės administravimo ir tvarkymo klausimus, su inžinerijos bendruomene ir plačiąja visuomene nacionaliniu bei tarptautiniu mastu.
10. Holistiškai suprasti aplinkos inžinerijos ir su ja susijusių žemėtvarkos sprendimų poveikį visuomenei ir aplinkai, laikytis profesinės etikos ir inžinerinės veiklos normų, išmanyti projektų valdymo ir verslo aspektus, suvokti atsakomybę už inžinerinę veiklą bei individualaus mokymosi visą gyvenimą svarbą.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Taikomi inovatyvūs mokymo ir mokymosi metodai, studijų proceso vizualizavimas. Į studentus orientuotas studento savarankiškas darbas. Paskaitų ir seminarų metu vyksta diskusijos, vengiant monologinio dėstymo pobūdžio; praktinės užduotys, pagrįstos grupiniu darbu; projektų rengimas atliekant atvejų analizę, kurios metu labai svarbus probleminis ir kritinis mąstymas, ir kt.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Taikomas kaupiamasis vertinimas. Kaupiamojo vertinimo sudedamosiomis dalimis vertinami tam tikri studijų dalyko programoje numatyti studijų rezultatai. Kiekvieno dalyko studijos baigiamos egzaminu raštu. Pagrindinis šio vertinimo kriterijus – sukauptų žinių įsisavinimas ir jų taikymo interpretavimas. Įsisavintos praktinių darbų žinios vertinamos pagal darbų ataskaitas, parašytas išvadas ir pagal sugebėjimą gautus rezultatus sisteminti ir apibendrinti. Dalyko žinios vertinamos dešimties balų sistemoje atskirai vertinant pratybų darbus ir teorines žinias. Gauti rezultatai balais dauginami iš svorio koeficiento ir sumuojami.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Kaimo kraštotvarka, Nekilnojamojo turto vertinimas ir rinkotyra, Mokslinių tyrimų metodologija, Saugomų teritorijų kraštotvarka, Žemės išteklių informacinės sistemos, Žemės administravimo analizė, Geografinių duomenų bazės, Kaimo teritorijų plėtra ir žemės konsolidacija, Urbanistinė žemėtvarka, Tiriamasis darbas-1, Tiriamasis darbas-2, Erdvinė duomenų analizė, Agroaplinkosauginis vertinimas, Magistrantūros studijų baigiamasis darbas
Specializacijos:
nėra
Studento pasirinkimai:
Geodezinių darbų automatizavimas, Investicinių projektų valdymas, Kraštovaizdžio architektūra, Kraštovaizdžio ekologija, Skaitmeninė fotogrametrija, Sprendinių poveikio vertinimas, Statybos teisinis reguliavimas, Žemės tvarkymo reglamentavimas
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Programa parengia žemėtvarkos specialistus, gebančius spręsti daugialypes aplinkos inžinerijos, kraštotvarkos bei žemės administravimo teorines ir praktines problemas, integruojant skirtingų sričių žinias ir pažangiausius mokslinius metodus.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
1. Mokslinis ir pedagoginis darbas žemėtvarkos mokslo ir mokymo institucijose;
2. Projektinis, ekspertinis, konsultacinis ir vadovaujantis darbas:
- kraštovaizdžio formavimo, teritorijų ir žemės tvarkymo bei naudojimo įstaigose;
- nekilnojamojo turto kadastro ir registro administravimo įmonėse;
- nekilnojamojo turto formavimo, vertinimo, konsultavimo ir ekspertizės įstaigose;
Tolesnių studijų galimybės:
Studijas galima tęsti inžinerijos, socialinių, verslo ir viešosios vadybos mokslų krypties doktorantūroje.
Programos aprašymo santraukos parengimo ir atnaujinimo datos:
Panašios programos kitose mokymo įstaigose