Tapyba

Vilniaus dailės akademija

Mokymo įstaigaVilniaus dailės akademija
Studijų krypties grupėMenai
Studijų kryptisDailė
Būtinas minimalus išsilavinimasAukštasis universitetinis išsilavinimas
Studijų forma ir trukmėNuolatinė - 2 (metais)
Kreditai120
Programos kodas6211PX020
Įstaigos adresasVilnius, Maironio g. 6
Vilniaus dailės akademija

Programos aprašymas

Tapybos magistrantūros studijų programos tikslas – ugdyti kūrybingą, analitiškai mąstantį, tiriantį ir reflektuojantį profesionalų menininką (tapytoją), gebantį visiškai savarankiškai ir savitai kurti aktualų ir kontekstualų vizualų meną tradicinėmis ir/ar šiuolaikinėmis priemonėmis, metodais ir strategijomis; ugdyti kūrėją sąmoningai ir kryptingai formuojantį savo unikalų meninį braižą, kūrybinį mąstymą, turintį pilietinę poziciją, diegiantį naujoves meninėje veikloje, plečiantį meno raiškos lauką ir gebantį savo menine kūryba įsilieti į įvairove ir nuolatine kaita pasižymintį šiuolaikinio meno pasaulį nacionaliniame ir tarptautiniame kontekste.
Tapybos magistratūros studijų programa įtvirtina savarankiško kūrybinio darbo patirtis, naujų specialybės ir humanitarinių disciplinų dėka išplečia magistranto pasaulėžiūros, meninių ir socialinės atsakomybės pozicijų, požiūrių lauką bei kompetencijų ribas. Suformuoja autentiškas meno ir kultūros reiškinių kritinio vertinimo nuostatas, įgalinančias aktualizuoti ir originaliai perteikti bendrakultūrines problemas kūryboje, suteikia menininkui žinojimo ir praktikos įgūdžių kaip sėkmingai veikti ir konkuruoti vietinėje ir tarptautinėje meno aplinkoje daryti įtaką.. Sustiprinami magistranto gebėjimai kurti ir įgyvendinti ir inicijuoti meno projektus, jiems vadovauti, komunikuoti su įvairiomis visuomenės socialinėmis grupėmis, gebėti save pristatyti viešumoje. Programa parengia dailininką tapytoją kurti ir veikti šiuolaikinės visuomenės ir meno terpėje. Motyvuotai ir kryptingai padeda formuoti individualų meninį stilių ir pasaulėvaizdžio lauką.
Absolventai yra ištobulinę įgūdžius tęsti studijas savarankiškai, arba doktorantūroje. Gali praktiškai sėkmingai darbuotis savo kryptyje ir srityje, kūrybingai plėtoti tapybos įgūdžius, dirbti kuratorinį, pedagoginį, ekspertavimo darbą. Turi pakankamas kompetencijas dalyvauti tarpdisciplininių menų projektuose, meniniuose tyrimuose tarptautinėje terpėje. Gali atsakingai pademonstruoti profesionalų požiūrį, išsilavinimą ir žinias plačiai, tarptautinei socialinei aplinkai.

Panašios programos kitose mokymo įstaigose