Scenografija

Vilniaus dailės akademija

Mokymo įstaigaVilniaus dailės akademija
Studijų krypties grupėMenai
Studijų kryptisDailė
Būtinas minimalus išsilavinimasVidurinis išsilavinimas
Studijų forma ir trukmėNuolatinė - 4 (metais)
Kreditai240
Programos kodas6121PX022
Įstaigos adresasVilnius, Maironio g. 6
Vilniaus dailės akademija

Programos aprašymas

Studijų programos tikslas - ugdyti jaunosios kartos talentus - scenografus, gebančius produktyviai įsilieti į kultūrinį, intelektualinį gyvenimą, kurti intelektualines ir menines vertybes, jas populiarinti, ugdyti pilnaverčius ir konkurentabilius asmenis darbo rinkoje (pirmiausia kūrybinėje srityje), tuo pačiu kelti kultūros srities prestižą ir prisidėti prie visuomenės gerovės kūrimo.
Scenografija tai pasaulyje pripažinta ir prestižine laikoma specialybė. Lietuvos teatras ir scenografai yra pripažinti pasaulyje. Užsienyje dirbantys lietuviai režisieriai dažnai dirba su savo kūrybine komanda, į kurią įeina ir lietuviai scenografai. Lietuvos scenografai, t.y. Vilniaus dailės akademijos auklėtiniai, yra paklausūs Europos teatruose (teiginiai grindžiami nuo 1991 m. kaupiamais duomenimis apie scenografijos absolventų pasiekimus, kūrybą ir įsidarbinimą). Būtina pastebėti, kad scenografo darbo erdvė prasiplėtė kur kas toliau nei tradicinis teatras, atsivėrė naujos scenografo gebėjimų pritaikymo sritys ir galimybės specializuotis (viešieji renginiai ir viešųjų erdvių scenografija, televizija, naujos galimybės kine ir t.t.).
Baigęs pirmosios pakopos studijų programą absolventas gali: dirbti pagal studijuotą scenografijos specialybę; verstis privačia dailininko praktika (pvz., kaip tapytojas ar piešėjas, dizaineris ir kt.); dirbti srityse, kuriose reikalingi tokie gebėjimai kaip informacijos valdymas, komunikabilumas ir t. t.; studijuoti antrosios pakopos Scenografijos ar kitoje dailės arba meno istorijos krypties antrosios pakopos studijų programoje.

Panašios programos kitose mokymo įstaigose