Gamybos inžinerija
Kauno technologijos universitetas
Mokymo įstaiga | Kauno technologijos universitetas |
Studijų krypties grupė | Inžinerija ir inžinerinės profesijos |
Studijų kryptis | Inžinerija ir inžinerinės profesijos (plačiosios programos) |
Būtinas minimalus išsilavinimas | Aukštasis universitetinis išsilavinimas |
Studijų forma ir trukmė | Nuolatinė - 1.5 (metais) |
Kreditai | 90 |
Programos kodas | 6211EX015 |
Įstaigos adresas | Kaunas, K. Donelaičio g. 73 |
Programos aprašymas
Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Suteikti gilių teorinių bei praktinių žinių efektyviai gamybinei veiklai įmonėse ir bendrovėse, išugdyti gebėjimus analizuoti ir spręsti konkrečių technikos sričių uždavinius, taikant matematinio modeliavimo, sisteminės analizės, kompiuterinio projektavimo ir kitus mokslinių tyrimų metodus; kurti, optimizuoti ir valdyti gamybinius procesus.
Studijų rezultatai:
Žinios ir gebėjimai:
A1 Turi integruotos gamybos inžinerijos ir inovacijų pagrindų žinių.
A2 Supranta kompiuterizuotas integruotas sistemas, žino jų galimybes ir apribojimus, naujas medžiagas, technologijas, tyrimų rezultatus ir panaudojimo galimybes naujų gaminių ir procesų kūrimui.
A3 Žino ir geba kritiškai vertinti gamybos inžinerijos ir technologijų galimybes nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu, suprasti ateities vystymosi tendencijas, taip pat ir sąveikos svarbą tarp skirtingų krypčių.
Inžinerinė analizė:
B1 Geba apibūdinti ir spręsti netipines, negriežtai apibrėžtas gamybos inžinerijos problemas, parinkti pagrįstus sprendimus naudojant modernius metodus ir technikas.
B2 Geba konceptualizuoti ir formuluoti pasitaikančias problemas gamybos inžinerijoje; gebėti taikyti analitinius ir eksperimentinius metodus įvertinant besikeičiančias aplinkos sąlygas ir apribojimus.
B3 Geba taikyti gamybos inžinerijos žinias sprendžiant kokybines ir kiekybines problemas, naudojant inovatyvius metodus ir technikas.
B4 Geba kritiškai vertinti teigiamus ir neigiamus naujų metodų ir technologijų aspektus, nepilną ir techniškai neišsamią informaciją, suprantant socialines, aplinkos apsaugos ir komercines sąlygas ir ribojimus.
Inžinerinis projektavimas:
C1 Geba spręsti tarpdisciplinines problemas, derinti inžinerinės ekonomikos ir vadybos bei gaminio jo gamybos proceso žinias.
C2 Geba kūrybiškai taikyti naujoves, kurti naujas gaminių ir jų gamybos procesų idėjas ir metodus.
C3 Geba priimti inžinerinius sprendimus susidūrus su nevisiškai aiškiai apibūdintomis problemomis.
Fundamentiniai ir taikomieji tyrimai:
D1 Geba surasti, suvokti ir sisteminti gamybos inžinerijai reikiamą informaciją ir duomenis iš techninės literatūros, mokslinių publikacijų, duomenų bazių ir kitų šaltinių.
D2 Geba planuoti, paruošti ir vykdyti analitinius skaičiavimus, modeliavimą, eksperimentinius tyrimus, supranta gautus rezultatus juos kritiškai vertina, lygina su praktine patirtimi bei publikacijose pateikiamais rezultatais ir pateikia konkrečias išvadas bei apibendrinimus.
D3 Gebėti suprasti ir kritiškai vertinti naujas gamybos technologijas, metodus ar atsirandančias teorijas
Praktinio darbo sprendžiant inžinerinius uždavinius gebėjimai:
E1 Geba naudotis sudėtinga ir neišsamia informacija apie gamybos technologijas ir procesus naudojant teorines žinias ir savo suvokimu.
E2 Geba įvertinti etinius, socialinius, žmogaus saugos, ekonominius aspektus.
E3 Turi holistinį supratimą apie inžinerinių techninių ir netechninių sprendimų poveikį.
Asmeniniai ir socialiniai gebėjimai:
F1 Geba dirbti nepriklausomai ir komandoje, pristatyti savo ir kitas idėjas, jas argumentuoti, pasiūlyti sprendimus, būti komandos, kurią gali sudaryti įvairių disciplinų ir lygių atstovai, lyderiu.
F2 Gebėti mokytis vienam ir kartu su kolegomis siekiant bendro tikslo.
F3 Gebėti efektyviai bendrauti ir dirbti nacionaliniu ir tarptautiniu mastu.
F4 Gerai žinoti sąsajas tarp technologinių sprendimų ir jų įtaką ekonominiams padariniams.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Visų studijų modulių medžiaga įsisavinama studento auditorinio ir savarankiško darbo metu. Auditorinis darbas apima paskaitas, laboratorinius darbus ir pratybas. Studento savarankiškas darbas – tai teorinės medžiagos įsisavinimas, pasirengimas paskaitoms, laboratoriniams darbams ir pratyboms, tarpiniams atsiskaitymams už semestro užduotis ir egzaminui, namų darbų bei semestro projektų rengimas ir kita žinioms, gebėjimams ir įgūdžiams įgyti skirta veikla.
Studijų programa baigiama magistro baigiamuoju darbu.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studento žinios, gebėjimai ir įgūdžiai, įgyti studijuojant modulį vertinami semestro eigoje ir registruojami duomenų bazėje pagal modulio apraše numatytą kalendorinį grafiką. Taikoma kaupiamojo balo sistema, kai studijų rezultatai vertinami tarpiniais atsiskaitymais, o galutinis pažymys susumuoja tarpinių atsiskaitymų ir egzaminų pažymius (pagal dešimties balų skalę).
Magistro baigiamasis darbas ginamas viešame rektoriaus įsakymu sudarytos studijų krypties kvalifikacijos komisijos posėdyje.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Būsimieji gamybos inžinerijos magistrai studijuoja: gamybos plėtros strategiją, inžinerijos ekonomiką, kompiuterinį projektavimą, technologinių procesų automatizavimą, ir kitus dalykus. Iš viso studijuojama 9 moduliai iš kurių 3 moduliai pasirenkami iš alternatyvų. Taip pat numatyti tiriamasis projektas ir magistro baigiamasis projektas.
Studijų programoje praktika nenumatyta.
Specializacijos:
Studento pasirinkimai:
Galima pasirinkti alternatyvius dalykus (12 kreditų) iš Gamybos inžinerijos alternatyvų grupės (54 kreditų) bei socialinių mokslų alternatyvą (6 kreditai).
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Absolventas turi mechanikos, mechatroninių sistemų, gamybos technologijų projektavimo ir eksploatacijos, inžinerinės ekonomikos žinių, išmano daugiadalykį inžinerinės veiklos kontekstą, geba kritiškai vertinti, analizuoti, tirti, projektuoti mechanines sistemas, technologijas ir procesus, formuluoti, konceptualizuoti ir spręsti neaiškias ar nevisiškai apibrėžtas gamybos problemas, apibendrinant mechanikos ir kitų sričių žinias, geba vadovauti įvairių sričių ir lygių specialistų komandų veiklai.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventas gali dirbti projektavimo, gamybos ir techninės priežiūros organizavimo ir valdymo, tiriamąjį, bei kitą inžinerinį - ekspertinį darbą įvairaus profilio įmonėse, mokslinių tyrimų, inžinerinių paslaugų ir kitose techninės paramos organizacijose.
Tolesnių studijų galimybės:
Baigus Gamybos inžinerijos studijų programą, studijas galima tęsti technologijos mokslų srities doktorantūros studijų programose.
Būtinos kvalifikacijos, norint pradėti studijuoti pagal programą: technologijos ar fizinių mokslų studijų srities bakalauro kvalifikacinis laipsnis arba po papildomųjų studijų profesinio bakalauro kvalifikacinis laipsnis:
iki 60 kr. papildomosioms studijos įgijusiems technologijos ar fizinių mokslų studijų srities profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį;
iki 30 kr. papildomosioms studijos įgijusiems technologijos ar fizinių mokslų studijų srities profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį bei turintiems ≥1 m. praktinės veiklos patirties;
iki 60 kr. papildomosios studijos įgijusiems kitų studijų krypčių profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir turintiems ≥1 m. praktinės veiklos patirties.
Programos aprašymo santraukos parengimo ir atnaujinimo datos: 2018 02 01