stogu dengimas

Statant namą, taupyti reikėtų apdairiai

Statant namą visada prieinamas tas taškas, kai tenka dengti stogą. Deja, stogas yra ne tik vienas iš svarbiausių, bet ir brangiausių namo elementų: įvairiais skaičiavimais, galintis suryti net 15-25 procentus viso namo statybos biudžeto. Savaime suprantama, stogo sąmatos kaina priklauso nuo pasirinktos stogo konstrukcijos bei stogo dangos. Žinoma, pats stogo įrengimo darbas irgi kainuoja nemažai, tačiau dažniausiai jo kaina, samdant rimtą, patikimą statybos įmonę, yra panaši visoje Lietuvoje, todėl, pavyzdžiui, UAB „Lankstinys“ atliekamas stogu dengimas klaipedoje, tiek ir kitų statybos paslaugų teikėjų atliekami stogo darbai ir kituose regionuose kainuos ganėtinai panašiai.

Tęsiant kalbą apie patį stogo dengimo procesą, ko gero daugeliui akivaizdu, kad kokybiškai įrengtas stogas namui yra ne prabanga, o būtinybė. Deja, kylant statybos darbų kainoms, bandydami sutaupyti žmonės neretai ryžtasi eksperimentams – patys imasi darbų, kurių anksčiau neteko daryti arba ieškodami pigiausio varianto samdo mažiausią kainą pasiūliusius stogdengius, kurių kvalifikacija visai nežinoma. Didžiausias absurdas tame, kad taip elgiasi net nepasitikrinę, kokią sąmatą darbams pasiūlytų kvalifikuoti profesionalai, tokį darbą dirbantys dešimtmečius. O absurdas dėl to, kad neretai tas kainos skirtumas yra tik grynai simbolinis, o skirtumai tiek darbų kokybėje, tiek darbo kultūroje yra akivaizdūs. Žmonės net nesusimąsto, kaip reikės elgtis, kur reikės kreiptis, jei stogas pasidarys nesandarus. Juk paprastai tokių problemų sprendimas yra labai brangus, o kartais tenka ne tik stogą remontuoti, bet ir tokios avarijos padarinius likviduoti, skaičiuojant tūkstantinius nuostolius dėl užpiltų sienų, lubų, apšiltinimo sluoksnio ar net namų turto. Visgi apsisprendus stogą kloti pačiam, ar šį darbą patikėjus neaiškiems anoniminiams statybininkams, labai rekomenduotina statybas apsidrausti, nes problemos iš anksto užprogramuotos.

Mūsų patarimas – nesivadovauti stereotipais, kadangi jie su realybe dažnai neturi nieko bendro. Stogdengius rinkitės itin atsakingai:

  • pasidomėkite stogo dengimo kainomis ne tik skalbimuose, bet ir apklausę specializuotas statybines įmones.
  • rinkitės tik iš ilgai veikiančių įmonių, teikiančių garantijas savo atliktiems darbams;
  • jei visgi nuspręsite samdyti fizinius asmenis, paprašykite jų buvusių klientų, kuriems stogas įrengtas bent prieš 3-5 metus, kontaktų. Tik tokiu būdu turėsite realių atsiliepimų, iš kurių galėsite spręsti apie atliktų darbų kokybę.
Tagged , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *