Graži šypsena

Idealios šypsenos paslaptis

Šypsena ypač svarbi neverbaliniam bendravimui. Jei Jūsų paprašytų apibūdinti tobulą šypseną, tikriausiai sakytumėte, kad ją įsivaizduojate kaip plačią, atveriančią visus dantis, tačiau 2017 m. Minesotos universitete (JAV) atliktas tyrimas parodė, kad svarbiau ne dantų rodymas, o veido išraiškos balansas ir simetrija.

Tyrimo metu įvairaus amžiaus suaugusiems 802 dalyviams buvo rodomi kompiuterinės 3D animacijos veido modeliai, kurių išraiškos buvo keičiamos keičiant burnos kampą, šypsojimosi platumą, dantų atidengimo laipsnį bei tai, kaip simetriškai formavosi šypsena. Dalyvių paprašyta įvertinti šypsenas pagal efektyvumą, tikrumą, patrauklumą ir emocinį poveikį.

^ypnsenos patrauklumo tyrimasTyrėjai nustatė, kad šypsena, kurią galima vertinti kaip patrauklią ir tikrą, prieštarauja principui „daugiau yra visada geriau“, kadangi plati šypsena, atverianti daugiau dantų, gali daryti netgi silpnesnį emocinį poveikį. Patraukliomis šypsenomis dalyviai pažymėjo tas, kurios nebuvo itin plačios, atidengė tik dalį dantų ir formavosi simetriškai abiejose veido pusėse.

Visgi nepaisant įvairiausių tyrimų, daugelis šypsenos be sveikų, gražių dantų neįsivaizduoja. Turbūt pastebėjote, kad kino žvaigždės ir kitos dažnai viešumoje matomos įžymybės atvirai šypsosi, atidengdami eilę gražios formos, švytinčių dantų. Gal ir nustebsite, tačiau dažnai to nuopelnas – dantu implantai ar netgi nuolatiniai dantų protezai. Jei pasidomėtumėte giliau, galbūt internete surastumėte nuotraukų, kai tie patys žmonės užfiksuoti dar tuomet, kai tokiais gražiais dantimis pasigirti negalėjo. Laikai keičiasi, dantų implantacija ar protezavimas nebėra prabangos dalykas, įperkamas tik garsenybėms. Tuo labiau, kad yra ir dantų gydymas išsimokėtinai.

Jei ir jūsų gamta neapdovanojo idealios išvaizdos dantimis, o tos gražios šypsenos taip norisi, kreipkitės į odontologijos kliniką, galinčių pasiūlyti profesionalų implantavimą, pavyzdžiui, Nobel Biocare implantais, galinčiais pasigirti ilgesnei nei 50 metų sėkmės istorija. Šiandieninės odontologijos technologijos leidžia džiaugtis naujais dantimis itin greitai ir be skausmo.

 

Tagged , .